Online Terapi Nedir?

Online Terapi Nedir?

30 Ağustos 2019

Online Terapi Nedir?

İletişim 05356838667

Online Terapi Nedir? Online terapi yaşadığınız ruhsal problemler için almak istediğiniz psikolojik desteğin internet üzerinden sağlanmasıdır.

Online Terapi Nasıl Uygulanır?

Online Terapi Nasıl Uygulanır? Online terapinin birçok farklı yöntemle uygulanır. Ben online terapiyi sadece whatsap üzerinden  görüntülü olarak uyguluyorum. Online terapiyi görüntüsüz  kabul etmiyorum.  Online terapide yüz yüze görüşmenin, danışanın mimiklerini görmenin duygusal halini anlamak açısından çok önemli olduğunu düşünüyorum.

Online terapi için öncelikle danışanlarımla uygun randevu saati belirliyorum. Seansın sağlıklı olması için görüşme sessiz bir ortamda olmasını istiyorum.

Online Terapide Ücretleri

Online terapi ücretleri bazen normal seans ücretinden daha uygun olabilir normal terapi seanslarıyla aynı ücrette olabilir. Yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlar için online terapi birçok Avrupa ülkesindeki terapi ücretlerinden daha uygundur.

Online Terapi Kimler İçin Uygulanır?

Online Terapi Kimler İçin Uygulanır? Şehir merkezlerinden ya da metropollerden uzak bölgelerde genellikle psikoterapi yapabilen uzman psikolog bulmak zordur. Andolu’da birçok bölgesinde bulunan uzman psikolog ve psikoterapi merkezi sayısı İstanbul’un herhangi ilçesinde bulunan uzman psikolog ve psikoterapi merkezi sayısından maalesef çok daha azdır. Şuana kadar Hatay, Siirt, Van ve başka illerden danışanlarımla terapi yaptım ve yapmaya devam ediyorum.

Yurt dışında yaşayıp kültürel farklar nedeniyle yabancı psikologlarla görüşmek istemeyen danışanlar için de online terapi en kolay yöntemdir. Bugüne kadar Fransa, Almanya ve İsviçre’den danışanlarımla online terapilerimizi başarıyla gerçekleştirdik.

Mesai saatlerinin yoğunluğu nedeniyle psikoloğa gitmekte zorlanan danışanlar için de online terapi uygun bir yöntemdir.

Bunun dışında  bedensel problem, özel sağlık problemleri nedeniyle dışarı çıkmakta zorlananlar içinde online terapi hayatını kolaylaştıran bir yöntemdir.

Online Terapide Hangi Problemlerle Çalışılır?

Online terapide normal terapide görüşmek istediğiniz birçok  problem için online terapide de psikolojik destek alabilirsiniz. Ben online terapi sırasında bireysel terapi yapıyorum, çift terapisi çalışmıyorum. Online terapi sırasında çalıştığım bazı alanlar şunlardır;

Panik Atak / Panik Bozukluk

Yaygın Anksiyete / Kaygı Bozukluğu

Obsesif Kompulsif Bozukluk

Depresyon

Sosyal Fobi

Özgüven Eksikliği, Çekingenlik

İletişim Problemleri

Öfke Problemleri

Siz de online terapiden faydalanmak istiyorsanız bana telefon 05356838667 ile ulaşıp ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Bakırköy Psikolog, bahçelievler psikolog, esenler psikolog

Yorumlarınızı Bekleriz