Bireysel Psikoterapi

Bireysel Psikoterapi

26 Haziran 2018

Bireysel Psikoterapi  ‘‘Acı neden hayatın içinde? Neden acıdan, mutsuzluktan kaçamıyoruz?’’ Terapide bazen danışanlar benzer sorular sorar. Bu soruların cevabını her defasında danışanlarla beraber ararız. Bulduğumuz cevaplar farklı farklı olsa da ortak noktaları hep şunlardı; Hayatta hepimiz hayal kırıklığı, kayıp, hata, red edilme yaşarız. Hepimiz hastalanır, yaralanır, yaşlanır, sevdiklerimizin öldüğünü görürüz. Hepimiz kendi mutlak sonumuzun ölüm olduğuyla yüzleşiriz. Hepimiz keder, korku, pişmanlık, öfke, panik, utanç ve olumsuz diye nitelendirdiğimiz birçok benzer duyguyu deneyimleriz.
Aynı zamanda hepimiz yaşadığımız bir acıyı hatırlayan zihinlere ve bunu sürekli tekrarlayan bir konuşma diline sahibiz. Üstelik bu hatıralarımızdan kaçamayız.
Hatırlayın en mutsuz olduğunuz zaman diliminde birazcık unutmak için gittiğimiz bütün şehirlerde zihnimizde unutmak için çabaladığınız konu vardı. Kaçtıkça bizimle beraber koşuyordu..)

Bireysel Psikoterapi Geçmişe yönelik sıkıntılı hatıralarımızla baş edememişken geleceğe yönelik olumsuz senaryolarımız eklenir sıkıntılarımıza.
(Hatırlayın, girdiğimiz birçok sınav kötü geçmişti düşüncemizde, yapmayı planladığımız sunumda rezil oluyordukz, işe ilk başladığımız yıllardaki tecrübesizliğimiz hiç geçmeyecek gibiydi, iyi bir anne olamayacak, yetersiz olduğunuzu herkes anlayacaktı..)
Bitmeyen kıyaslamalarımız vardı, (o benden daha başarılı, onun kadar güzel değilim) ve çoğu zaman negatif yargılamalarımızın içinde bulurduk kendimizi (ben aptalın ekiyim, yeterince iyi değilim, sevilmeye değer değilim, başarısızım...)
Hayatın içinde acının olması kaçınılmaz. Hepimiz aynı gemide ve benzer duyguları yaşıyoruz aslında. En baştaki soruların cevapları terapi yolculuğumuzda bizi bir noktaya ulaştırır;  acıyla baş etme yöntemleri.
Acıyla baş etme yöntemimiz bizi acının kendisinden daha çok etkiliyor olabilir mi?
Sizler nasıl baş ediyorsunuz acıyla? Hangi yöntemleri kullanıyorsunuz? Belki alternatif baş etme yöntemleri de vardır?


Aşağıdaki konularda yada başka alanlarda sıkıntı yaşıyorsanız psikoterapi için arayabilirisiniz.

 • Panik Atak, Panik Bozukluk Tıklayınız
 • Obsesif Kompulsif Bozukluk Tıklayınız
 • Anksiyete Kaygı Bozukluğu Tıklayınız
 • Ölüm Korkusu
 • Sosyal Fobi
 • Çekingenlik
 • Özgüven Eksikliği
 • Depresyon
 • Tükenmişlik
 • Çaresizlik
 • Uyku Bozuklukları
 • Yeme Bozuklukları
 • Özgül Fobi

 

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Zeytinlik Mahallesi Türkçü Sokak
Ferah Palas Apartmanı No.16/5

Bakırköy İstanbul

Fevzi Çakmak, Atışalanı Cd. No:26 D:2

Esenler İstanbul

Telefon 05356838667

esenler psikolog, bağcılar psikolog, güngören psikolog, bayrampaşa psikolog, sultangazi psikolog, gaziosmanpaşa psikolog, İstanbul psikolog, bahçelievler psikolog, fatih psikolog, kaygı bozukluğu terapisi, panik bozukluk terapisi, aile ve çift terapisi, online terapi, okb terapisi, takıntı terapisi, sosyal fobi terapisi, aile terapisi, depresyon terapisi, panik atak tedavisi, uzman klinik psikolog,  esenler uzman psikolog, psikolog esenler, psikolog bağcılar, online terapi,  kaygı bozukluğu terapisi, panik bozukluk terapisi, aile ve çift terapisi, online terapi, okb terapisi, takıntı terapisi, sosyal fobi terapisi, bakırköy psikolog, florya psikolog, başakşehir psikolog,

Yorumlarınızı Bekleriz