Aşk Her Zorluğun Üstesinden Gelir Mi?

Aşk Her Zorluğun Üstesinden Gelir Mi?

24 Ekim 2019

Aşk Her Zorluğun Üstesinden Gelir Mi?

Aile ve Çift Terapisi Aşk bir görme kusuru evlilik onun tedavisidir. Bu görme kusurunun herkeste aynı oranda yaşandığını söylemek doğru olmaz.  İlişkinin süresi uzadıkça partnerler  birbirleriyle ilgili olumsuzlukları bazen evlenmeden önce  de görmeye başlar. Bazen gerçekler o kadar  nettir ve o kadar yaşantımıza girer ki, inkar etmemiz neredeyse  mümkün değildir. Partnerin  gösterdiği şiddet, alkol madde alışkanlığı, kumar veya sadakatsizlik canını defalarca yakmıştır. Ama yine de onunla onunla evlenmeyekarar verirsin. Çünkü  “Aşk her  şeyin üstesinden gelir, partnerin nasıl olsa değişecektir.” efsanesine inanmak istiyorsundur.

Aile ve Çift Terapisi Oysa gerçekte  “Aşk asla yetmez…”

Aile ve Çift Terapisi Olumsuzlukların daha yakın bir ilişki çerçevesinde kendiliğinden düzeleceği düşüncesi tehlikeli bir varsayımdır. Değişimin evlenerek sağlanabileceğine inanmak senden evvel başkaları tarafından da hayal edilmiş ancak çoğu kez hayal kırıklığı ile sonuçlanmıştır. Bazen inanmak istediklerimize değil gözümüzün önündeki gerçeklere daha fazla şans vermek gerekir..

(Mehmet Z. Sungur  Sen, Ben Ve Aramızdaki Herşey Kitabından)

Aile ve Çift Terapisi alanında hizmet almak için ulaşabilirsiniz.

kadıköy psikolog, esenler psikolog, bağcılar psikolog, üsküdar psikolog,  güngören psikolog, kadıköy psikolog, ümraniye psikolog,  bayrampaşa psikolog, sultangazi psikolog, gaziosmanpaşa psikolog, kartal psikolog, bostancı psikolog, İstanbul psikolog, beykoz psikolog, bahçelievler psikolog, fatih psikolog, kaygı bozukluğu terapisi, panik bozukluk terapisi, aile ve çift terapisi, online terapi, okb terapisi, takıntı terapisi, sosyal fobi terapisi, aile terapisi, depresyon terapisi, panik atak tedavisi, uzman klinik psikolog, takıntı terapisi, esenler uzman psikolog, psikolog esenler, psikolog bağcılar, psikolog, güngören, online terapi, dubai psikolog, 

 

Yorumlarınızı Bekleriz